З 15 по 19 вересня 2019 року приватна школа “Живе Слово” в особі її директора, Анжели Поліщук,  переймала досвід роботи закладів освіти та органів самоврядування країн Прибалтики і Польщі.  У рамках співпраці з Сеймасом (Парламент) Литовської республіки, Посольством Латвійської Республіки в Україні, Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» делегати з України  з’ясовували ключову тему  міжнародної конференції: “Європейські цінності та компетентності у роботі закладів, культури, охорони здоров’я, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування: формування, впровадження і моніторинг”.

У головній залі Сеймасу Литовської Республіки розпочалася перша сесія  заходу.  До 200 учасників конференції  звернулися Біруте Вальоніте, президент Клубу Сігнатарів Акту Незалежності Литовської Республіки; Андрій Буряк, перший секретар Посольства України в Литовській Республіці; Томас Даукантас, канцлер Міністерства освіти, науки та спорту Литовської Республіки; Лаймонас Убавічюса, канцлер Міністерства культуриЛитовської Республіки ; Альгірдас Сисас, член Комітету соціальних справ і праці Сеймасу Литовської Республіки; Володимир Ісаєнко, ректор Національного авіаційного університету (Україна),  професор  Володимир Ярмоленко. По завершенню першої сесії міжнародного семінару відбулось урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Національним авіаційним університетом і Клайпедським університетом.

У Науковому центрі зв’язку та інформації (SCIC) відбулась друга сесія конференції.  SCIC — це є підрозділ бібліотеки Вільнюського університету, що працює цілодобово сім днів на тиждень та забезпечує близько 800 навчальних приміщень. Тут застосовані найсучасніші технології обслуговування та транспортування книг по бібліотеці. З доповідями і презентаціями виступили: Артурас Разбадаускас, ректор Клайпедського університету, доктор біомедичних наук, професор (тема: «Клайпедський університет у системі литовської системи освіти»); Наталія Фаткуліна, директор Інституту наук про здоров`я Вільнюського університету, професор (тема: «Медична освіти в Литві»); Валдас Янкаускас, директор Литовського центру дітей і молоді, президент Європейської асоціації неформальної освіти (тема: «Європейські тенденції в освіті»); Вайдас Бацис, директор Шауляйської середньої школи – багатофункціонального центру (тема: «Інтелектуальна та безкоштовна школа: місія можлива»); Джоліта Бечєне, радник групи з питань освіти в сфері культури Міністерства культури Литовської Республіки (тема: «Культурний паспорт»). По завершенню доповідей і презентацій між учасниками семінару відбулась жвава дискусія, обговорено можливості продовження двосторонньої українсько-литовської співпраці. 

У Ризі продовжилась третя сесія конференції, під час  роботи якої  українська делегація відвідала Латвійський університет. У роботі семінару взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко,  котрий розповів про українсько-латвійське співробітництво у різних сферах суспільного життя та підкреслив, що Латвія є важливим стратегічним партнером для України у реалізації її європейських прагнень. Присутніх від імені керівництва Університету привітала його проректор Іна Друвєте, яка зазначила, що їй надзвичано приємно, що  делегація перебуває саме у той період, коли Латвійський університет відзначає своє 100-річчя.

19 вересня 2019 року у м. Варшава, Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Серце до серця”, заслужений працівник соціальної сфери України, вручив сертифікати учасникам Міжнародного семінару.

Використано інформацію:  http://sds.in.ua/2019/09/vidbuvsya-mizhnarodniy-seminar-u-litvi/

Коментарі

Залишити коментар

Ваш коментар може бути редагований адміністратором.