Щороку 13 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день сліпих. Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір. Побутує думка, що люди, які не бачать безпорадні у побуті.

13, 16 листопада  в НВК «Живе Слово» для учнів 5-11 класів у два етапи відбулися тематичні інтерактивні уроки толерантності.  Спікер заходу, Созанська Ірина Олександрівна, перелічила дітям потреби незрячих людей  і розказала, що ця вада не впливає на можливості інтелекту, адже  багато  людей  з порушеннями зору є видатними та успішними особистостями світу. Учитель-дефектолог  презентувала учням творчі досягнення відомих людей, які втратили зір. Цікавим для дітей було ознайомлення з рельєфно-крапковим тактильним шрифтом ― шрифтом  Брайля. Учні моделювали різні ситуації. Потрібно було «відчути» навпомацки предмети, наосліп “прочитати” літери у слово, розпізнати дію вчителя  винятково за звуком.  Ніби «попелюшки» всі розбирали суміш круп із зав’язаними очима. Виконуючи творчі завдання, діти усвідомили, що відчуває незряча людина, які труднощі виникають при виконанні найпростіших повсякденних справ.

Школярі переконалися наскільки важко сприймати цей світ, не бачачи його. Згадалася їм і євангельська оповідь про  сліпого Вартимея.  Почасти люди  потребують не фізичного зцілення, а  зцілення від духовної сліпоти. «…А хто не має цього, той сліпий, бо не бачить того благословення, яке отримав від Бога…» (2 Петра 1:9).

Насамкінець Ірина Олександрівна закликала авдиторію уважних слухачів бути завжди  чуйними та відкритими до потреб незрячих людей, котрі поруч. Усі зробили висновок, що бачити важливо СЕРЦЕМ.

Наталія Роговець

Коментарі

Залишити коментар

Ваш коментар може бути редагований адміністратором.