Аби скласти іспит з сімейної граматики на «відмінно» і водночас зберегти гарну репутацію в очах рідні, варто подбати про автономію і  незалежність вашої сім′ї. Після весілля перед новобранцями постає два найголовніші питання буття. Перше: зберегти і примножити кохання між собою. І друге: в умовах гострих батьківських ревнощів встояти в позиції нейтралітету, не набувши нових ворогів в особі домочадців.

Наголосимо: система даного сімейного рівняння має розв′язок за умови, якщо пара на другий день після весілля активізує на практиці біблійне правило шлюбу: «покине тому чоловік батька й матір свою, та й пристане до жінки своєї, — і стануть вони одним тілом».

Ключове дієслово «покине» з даного алгоритму якраз передбачає першочергові дії відокремлення в напрямку автономності і незалежності нової сім′ї. Ще б пак, зовсім не до вподоби молодим людям життя на «шиї»: і «невістка — чужа кістка», і «в приймах — як собаці в дощ». Відтак, треба подбати про особисте житло, навіть маленьке чи орендоване, але «своє» гніздечко.

Не варто боятись автономії і в питаннях фінансового бюджету. Прийнявши посаг і спадщину, треба забути, де лежать татові і мамині гроші. Як батькам, так і малодосвідченим новобранцям у фінансових дотаціях слід проявляти сувору обачність. Збентеженим патріархам не треба брати на себе роль банкомату, а новоспеченій сім′ї через грошові гарантії родичів не варто потрапляти в кабалу залежності, віддаючи лідерське право у законотворчих поправках сімейного бюджетування.

Принцип автономії дієслова «покине» повинен запрацювати і в емоційній сфері. Від маршу Мендельсона і назавжди для молодят найріднішою людиною у світі повинен стати чоловік або дружина. Відтак на посиденьках рибалок чи подруг мови про якісь секрети і не може бути. На п′єдестал посади найріднішої людини не повинні зазіхати ані родичі, ані друзі, тим паче колеги. Це священне коло, в якому третім є виключно Автор шлюбу.

Отож, любі друзі, автономія — це не просто пуста заява і навіть не хірургічна операція перерізування батьківської пуповини у день весілля, а ціла наука і практика сімейного щастя.

 

 

 Анжела Поліщук