Дитячого психолога Українського інституту консультативної психології та психотерапії Ольгу Сташук попросили описати мультики, які люблять діти. Газета “Сегодня” дізналася, які мультфільми дивиться 5-річна дитина – хлопчик Ростик – а потім звернулася до фахівця за коментарями. Один з улюблених мультфільмів Ростика – “Маша і Ведмідь”. Під час перегляду хлопчик стрибає по кімнаті, шумно грає машинками, скаче по дивану і дуже радіє. “Класичний приклад садомазохізму, де є жертва (Ведмідь) і маленький садист (Маша). Ідентифікуючи себе з Машею, дитина відчуває тріумф від того, що внутрішньо “бере верх”, перемагає дорослих”, – розповіла Сташук. За її словами, дитина таким чином випускає всі накопичені емоції назовні. “Маша є таким собі “транслятором” дитячого саботажу, причому абсолютно спонтанним. Усією своєю поведінкою вона вимагає: “Що б ще такого зробити, щоб мене зупинили?”. Позитивна, природна, але в цілому деструктивна дитина”, – підкреслила фахівець. Психолог зазначає, що побути в ролі Маші мріє кожен з нас, і в цьому успіх мультсеріалу. У ролі Ведмедя – жертви – частіше бувають бабусі-дідусі, які все дозволяють онуку. Як правило, після перебування у бабусь батьки кілька днів, як Ведмідь, хапаються за голову і не знають, що робити зі своїм чадом. Будь-яка спонтанність межує з правилами, які дитині потрібно прийняти. “Прийняття правил – наша ціна за життя в соціумі”, – зауважила Сташук. Вона розповіла, що після перегляду “Маші” дитина, особливо у віці до 6 років, може стати більш активною, більш спонтанною. Мультфільм “Маша і Ведмідь” назвали класичним прикладом садомазохізму.

Ось він, самий шкідливий мультик, переконаний Андрій Полтавцев. Він категорично протипоказаний дітям до 10 років.Регулярний перегляд цього мультфільму може зробити з малюка некерованого егоїста! Адже Маша постійно знущається над своїми домашніми тваринами, ведмеді, вовки, іншими мешканцями лісу. І ці витівки, як правило, залишаються безкарними!

Більше того, у дітей, а особливо у дівчаток, “формується стереотип, що вони мають право вимагати все що завгодно, а інші повинні їм потурати”. Адже діти гумор не розуміють, а сприймають все, що відбувається в мультику, за модель поведінки. Проблеми виникнуть і пізніше – при пошуку партнера: вже доросла дівчина буде шукати поступливого, безмовно терпить всі її примхи і вибрики супутника життя, схожого на Медведя. І навряд чи такого відшукає.

http://tsn.ua/tsikavinki